مسائل زناشوئی / اخبار داغ حوادث / تن فروشی زنان شوهردار زیر پوست شهر

تن فروشی زنان شوهردار زیر پوست شهر

زیر پوست شهر

تن فروشی زنان شوهردار زیر پوست شهر (مشکلات جامعه امروزی)

دراین پست آماری از تن فروشی زنان شوهردار و گاها بچه دار ارائه می‌کنیم که برای جامعه یک معضل بسیار جدی است. معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: سالیانه 950 زن ویژه در مراکز بهزیستی که تعداد آن 24 مرکز است، پذیرش میشوند که عمدتا از طبقات فوق العاده پایین هستند و فقر و مشکلات شدید از جمله اعتیاد دارند.

تن فروشی زنان شوهردار زیر پوست شهر (مشکلات جامعه امروزی)

حبیب‌الله فرید «معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی» در مصاحبه با ایلنا، در رابطه با سکس ورکرها گفت: به این افراد در کل دنیا سکس ورکر گفته میشود که ما معادل پارسی آنرا به کار می بریم، پژوهش خاصی در رابطه با تعداد کارگران جنسی در کشور انجام نشده است و اگرهم آماری باشد؛ اعلام آن مربوط به قوه قضائیه و نیروی انتظامی است، چراکه اینکار جرم محسوب میشود ودر صورت بازداشت تعداد این زنان یا مردان مشخص میشود.

 

وی افزود: آخرین آمار در دهه 80 اعلام شد که برآورد بوده است و برای اینکار باید شیوع‌شناسی انجام شود. پدیده‌هایی که قبح دارد و مخفی است در تعداد زیادی از مواقع تعداد زیادی از افراد آنرا اعلام نمی کنند و مطالعه و شیوع‌شناسی نمیشود بهمین خاطر آماری که اعلام می شود، ادله‌ای ندارد، اما موضوع مهم این است که باید در رابطه با پیشگیری ازآن و مداخله به هنگام و بازتوانی افرادی که دچار این مشکل می شوند، فعالیت‌هایی انجام شود تا این افراد به روند طبیعی زندگی بازگردند. این اصلی است که باید پذیرفته ودر رابطه با آن فعالیت انجام شود.

 

فرید در ادامه گفت: عوامل خطر نیز دراین بین وجوددارد که شامل عواملی می شود که منجر به فرار افراد از خانه، اعتیاد و خشونت می شود مثلاً اعتیاد در میان خانم‌ها می تواند موجب فرار از خانه و بی‌خانمانی شود که ارتباط زیادی با آسیب و توسعه آن دارد. در رابطه با این مسائل نیز می توان کار کرد و نظام‌های حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی باید حمایت را از زنانی داشته باشد که به هر دلیلی از خانه بیرون می آیند

 

و شب به خانه باز نمیگردند. اصلا به درست یا نادرست بودن این کاری نداریم، اما در هر صورت باید فضایی آماده شود که زنان به مراکز مراجعه کرده و قبل از این‌که دچار آسیب شوند با سیستم‌های حمایتی ارتباط داده شوند تا مشکل آن‌ها منجر به آسیب‌های بیشتر نشود. در چند سال اخیر روی این موضوعات تمرکز کرده‌ایم که نمود آن توسعه اورژانس اجتماعی در شهر های بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت بوده است.

 

وی افزود: رویکرد توانمندسازی همه ی‌جانبه با اولویت اولیه جسمی، روانی و معنوی و سپس توانمندسازی اقتصادی مد نظر بوده است، یعنی کاری کرده‌ایم که سلامت روان و سلامت جسمی و عزت نفس انسان‌ها افزایش پیدا کند و بعد از این‌که ثبات جسمی  روانی حاصل شد به بحث اشتغال آن‌ها و همچنین بازگشت این افراد به خانه‌های خود کمک کنیم.

تن فروشی زنان شوهردار زیر پوست شهر (مشکلات جامعه امروزی)

او در ادامه با اشاره به این‌که بازگشت به خانواده یکی از مراحل سخت حمایتی از این افراد است، بیان داشت: افرادی که از خانواده بیرون می آیند بازگشت سختی دارند و مددکاران اجتماعی با سختی اینکار را انجام میدهند.

 

کارگران جنسی لوازم پیشگیری دریافت نمی کنند

فرید بیان داشت: در حوزه اعتیاد مراکزی وجوددارد که افراد به مراکز گذری مراجعه میکنند ودر آنجا خدمات کاهش آسیب دریافت میکنند که شامل سرنگ و وسیله پیشگیری میشود و حتی آموزش‌هایی به افراد داده میشود تا مراقب باشند دچار HIV یا هپاتیت نشوند و یا اگر مبتلا هستند آن رابه افراد دیگری منتقل نکنند، اما برای این‌که این اقدامات را برای کارگران جنسی انجام دهیم با توجه به این‌که این موضوع جرم است باید یک سری رویکردهای فرهنگی هم دراین خصوص داشته باشیم.

 

فرید در رابطه با زنان و مردانی که جزو طبقه متوسط هستند و بدلیل اعتیاد به اینکار دست به تن‌فروشی میزنند، گفت: برخی کار‌ها برای دستیابی به وضعیت اقتصادی بهتر پذیرفته نیست و تعداد زیادی از مواقع افرادی خیلی جدی به عاقبت این موضوع فکر نکرده‌اند و بعد که وارد شدند؛

 

عوارض مختلف جسمی، جنسی و خشونت را تجربه کردند یا حتی درگیر اعتیاد شدند و به نوعی دچار آسیب‌های جسمی شده‌اند و فکر می کردند که راه برگشتی وجود ندارد.این افراد با تماس با خط ۱۴۸۰ از مددکاران ما کمک گرفتند و همچنین با تماس با خط ۱۲۳ نیز کمک‌هایی دریافت کردند. البته اغلب افرادی که در بهزیستی پذیرش میشوند وضعیت مالی بدی دارند و بهمین خاطر به این راه کشیده شده اند.

 

او در ادامه گفت: سالیانه در مراکز بهزیستی که تعداد آن ۲۴ مرکز است ۹۵۰ زن پذیرش می شوند که عمدتا از طبقات فوق العاده پایین هستند و فقر و مشکلات شدید از جمله اعتیاد دارند. باید با رویکردهای پیشگیرانه و همچنین آموزش مهارت‌های زندگی نگاه انسان‌ها رابه زندگی عوض کنیم و همچنین برای همه ی افراد فرصت‌هایی برابر به وجود بیاوریم تا بتوانند دسترسی به تسهیلات بانکی و اشتغال برابر داشته باشند

تن فروشی زنان شوهردار زیر پوست شهر (مشکلات جامعه امروزی)

تا عامه مردم نسبت به آینده خود امیدوار شوند شاید این مساله بتواند دراین حوزه کمک کند؛ از طرفی عده ای از اختلالات روانی میتواند بعنوان عامل خطر برای اقدام به رفتارهای جنسی پرخطر باشد. اختلالات دوقطبی و مانیا و اختلالات شخصیتی می تواند همراه با ریسک بالا دراین زمینه باشد که باید دقیق بررسی شود.

 

5 درصد زنان ویژ‌ه مراجعه‌ کننده به بهزیستی متاهل بودند

فرید گفت: درسال 1390 آماری توسط بهزیستی منتشر شد مبنی بر این‌که ۵۰ درصد زنان متاهل تن‌فروشی میکنند که این آماری کاملا اشتباه بود، چراکه در کشوری مانند کشور آمریکا این رقم یک درصد است و این شماره برای این دسته بسیار دور از ذهن اعلام شد و این اشتباه رسانه بود. مشخص نیست که در حال حاضر دراین رابطه مطالعه صورت گرفته است یا خیر. اما در میان افرادی که در آن زمان به بهزیستی مراجعه کرده بودند، پنج درصد متاهل بودند.

 

وی در واکنش به فعالیت مراکزی با عنوان ماساژ که در آن خدمات جنسی ارائه میشود، بیان داشت: دادستان به وضوح اعلام کرده است؛ وجود مراکزی به اسم ماساژ و خدمات زنان را صیغه میکنند؛ اما در حقیقت خدمات جنسی ارائه می دهند که غیرقانونی است و فتا این مراکز را در فضای مجازی رصد میکند تا از فعالیت آن‌ها پیش گیری کند.

 

فرید ادامه داد: هم دادستانی و هم ناجا به همراه پلیس فتا پیگیر این مسائل هستند، اما کاری که باید انجام دهیم این است که باید پسران و دختران رابا مهارت زندگی بزرگ کنیم چراکه افراد از ابتدا دچار آسیب نمی شوند. افراد در دسترس خطر قرار میگیرند مثلاً یک بار مواد مصرف میکنند و چون بازرسی خودرا از دست می دهند؛ ممکن است اقدام به کارهای دیگری کنند. بنابر این تاکید میکنم که در بحث آموزش و اطلاع‌ رسانی باید به مردم اقدامات جدی انجام شود ودر کلاس‌های مدارس که در آن دختران و پسران جدا هستند راجع به مهارت و مشکلاتی که منجر به آسیب‌های اجتماعی میشود صحبت شود.

 

با زنان و مردانی که تقاضای خدمات جنسی دارند برخورد شود

وی تاکید کرد که باید با زنان و مردانی که درخواست اینکار را دارند برخورد شود؛ یعنی باید برخورد با این افراد محکمتر باشد.فرید گفت: در تعداد زیادی از نقاط دنیا با افرادی که مطالبه جنسی دارند؛ برخورد شدید می شود؛ اما در حال حاضر یک خانم اگر در خیابان منتظر تاکسی باشد پنج اتومبیل برای او بوق میزند،

 

باید با این افراد هم بدلیل برهم زدن امنیت روانی مردم و خانواده آن‌ها و هم برای زنان آسیب‌دیده که منجر به شکسته شدن حلقه ارتباطی می شود، اقدام کنند. البته سیستم‌های حمایتی مثل بهزیستی باید از این افراد حمایت کند و البته باید اعتبار حوزه‌های حمایتی افزایش پیدا کند تا بتوانند عوامل خطر و پس ازآن آسیب را کاهش دهند.

 

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: باید اقدامات قضائی برای افرادی که با اسمی جعلی اقدامی سودجویانه دارند نیز باید انجام شود. این افراد نیاز به مداخله قضائی دارند و البته در رابطه با گردانندگان مراکزی که اقدام به اینکار می کنند نیز باید اقدامات جدی‌تری صورت گیرد البته قوه قضائیه و وزارت اطلاعات حساسیت ویژه‌ای بر روی این مساله دارد. از طرفی باید مشکلات روان‌شناختی افراد تن‌فروش بررسی شود. در حال حاضر دسترسی به این گروه‌ها سخت است و نمی توان به اسانی پژوهش خاصی را در خصوص این افراد انجام داد.

تن فروشی زنان شوهردار زیر پوست شهر (مشکلات جامعه امروزی)

مصطفی هادی‌زاده در همایش مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: در 10 سال گذشته تا همین حالا در حوزه اعتیاد شاهد اتفاقات خاصی هستیم که یکی این موضوعات کاهش سن اعتیاد است.وی با بیان این‌که تن فروشی حلقه اجبار اعتیاد زنان و دختران است، بیان کرد: زنان و دختران معتاد حتی برای 2 هزار تومان وادار به تن فروشی می شوند؛ ممکن است بعضی فکر کنند این سخنان مربوط به بیرون از کشور است اما یک حقیقت است.

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان با بیان این‌که ما دکتر کارتن خواب داریم چرا که همه ی هستی خودرا از دست داده بود، عنوان کرد: با دانشجویی صحبت میکردم و این قدر گریه میکرد که نمی‌توانست صحبت کند اما در گریه‌هایش مدام می گفت مراقب خوابگاه‌های دانشجویی باشید.

 

وی تصریح کرد: در خصوص اعتیاد همه ی باید مراقب باشیم چرا که رئیس دبیرستان دخترانه‌ای را دیدم که در نمایشگاه وقتی پایپ را دید غش کرد و بعد که به هوش آمد گفت این ابزار در خانه ما بوده و پسرم می‌گفته ابزار آزمایشگاهی است در حالی‌که اکنون فهمیدم با آن شیشه مصرف می‌کرده است.

 

هادی‌زاده 64 درصد معتادان را شاغل دارای شغل مناسب دانست و تأکید کرد: 21 درصد کارگران واحدهای تولید اعتیاد دارند و باید بگوییم نرخ رشد اعتیاد در ایراناز نرخ رشد جمعیت پیشی گرفته است به طوری‌که روزی 3 جوان ما بر اثر مصرف مواد مخدر از بین میروند.

 

وی با اشاره به جمعیت غالب بانوان در کشور، یادآوری کرد: ورودی بانوان و دختران به چرخه اعتیاد 2 برابر است من خانواده‌ای 12 نفره که همگی معتاد بودند می‌شناختم و پدر خانواده که فوت کرد این 11 نفر نمی‌توانستند پیکر پدر خودرا جمع کنند.دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان خاطرنشان کرد: سال گذشته 720 تن کشف مواد مخدر کشور بوده است

 

که 40 تن آن‌ها در اصفهان کشف شده است ودر هر دقیقه بطور متوسط یک نفر وارد زندان میشود به طوری‌که اکنون زندان هزار نفری، 4 هزار نفر زندانی را در خود جای داده است.وی با اشاره به جمعیت 4 درصدی معتاد در کشور، گفت: از هر 100 زندانی 54 نفر مستقیماً محکومیت مواد مخدر دارند و باید گفت معتادان درسال بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان پول برای مصرف می دهند و 10 هزار میلیارد تومان هم سیگاری‌ها برای مصرف سیگار پرداخت میکنند ودر این رابطه کشور خیلی خسارت پرداخت میشود.

 

هادی‌زاده ادامه داد: از دیدگاه خداوند متعال اگر یک نفر را بتوانیم نجات دهیم در محاسبات خدا گویی که بشریت را نجات داده‌ایم، پیامبر زمانی که علی رابه یمن می‌فرستادند فرمودند علی جان اگر یک نفر به دست تو هدایت شود بالاتر ازآن چیزی است که خورشید به آن می‌تابد.

 

وی در پایان گفت: اعتیاد یعنی راه بی‌بازگشت ودر دنیا تنها 3 درصد در درمان کامل اعتیاد موفق است، ارتزاق از اعتیاد بالاست و از معتادان بهره‌کشی می شود، اگر در آموزش و پرورش کاری کردیم موفق هستیم؛ حدود 80 درصد واردات قاچاق از پاکستان و 90 درصد تولید آن در افغانستان است و پلیس 4 ماه یک محموله را در پاکستان رهگیری میکند تا آنرا بتواند در نائین بزند.

 

تن فروشی زنان شوهردار زیر پوست شهر (مشکلات جامعه امروزی)

آرایش زیر شکم در مشهد, ارایش زیر شکم بانوان, ارایش زیر شکم خانم, فایل صوتی کلاس زناشویی, کلاس اتاق خواب در مشهد, دانلود فایل صوتی آموزش مسائل زناشویی, کلیپ های صوتی روابط زناشویی, فایل لو رفته مشهد,

فیلم خانم جلسه ای آرایش زیر شکم