مسائل زناشوئی / سلامت و تغذیه / ماندگاری عطر را به این ترفندها بیشتر کنید
ماندگاری عطر را به این ترفندها بیشتر کنید

ماندگاری عطر را به این ترفندها بیشتر کنید

ماندگاری را به این ترفندها بیشتر کنید

چگونگی ماندگار کردن عطر به این روش هایی که در این جا بشما خواهیم گفت بستگی دارد.

 

با این روشها دیگر نگران ماندگاری کم عطر ها نباشید :

به گزارش تالاب اول از هر نکته ای توجه کنید هیچگاه عطر را مستقیما روی لباس خود نزنید زیرا ممکن است ایجاد لک کند عطر از جمله وسایل شخصی است که راه استفاده از ان از خریدش مهمتر است بهمین دلیل چند نکته مهم در خصوص استفاده از عطر را برایتان شرح میدهیم:

 

ماندگاری بیشتر عطر

۱- عطر را در نقاط نبض دار بدن استفاده کنید نقاطی که جریان خون قوی و پوست گـرم تر از دیگر نقاط می‌بـاشد مانند مچ دست، پشت گوش، قـفسه سیـنـه، گـردن، پـشـت زانوها و داخل آرنج ها.

 

۲- عطر را به‌ صورت چند لایه استفاده کنید تا ماندگاری ان افزایش یابد.

 

۳- پس از ۴-۳ ساعت طبق معمول باید مجددا به خودتان عطر بزنید.

 

۴- عطر را در هوای روبروی خود اسپری کرده و از ان عبـور کـنـید. بـا ایـن کـار عـطـر به طور یکنواخت روی بدن شما می نشیند.

 

استفاده صحیح از عطر

۵- هیچگاه عطر را مستقیما روی لباس خود به کار نبرید زیرا ممکن است ایجاد لک کند.

 

۶- زمان امتحان عطر هنگام خرید اجازه دهید حداقل عـطر بـمدت ۱۰ دقیقه روی پوست شما باقی بماند و زمانی که بوی عطر با بوی طبیعی بدن شما آمی خته مـیگردد ایجاد بوی متفاوتی خواهد کرد.

 

با اینکار انتخاب بهتری خواهید کرد همـچنین بیش از ۳ عطر را هم زمان امتحان نکنید چون بینی شما دیگر قدرت تشخیص نخواهد داشت.

 

ماندگاری عطر را به این ترفندها بیشتر کنید | طریقه صحیح استفاده از اسپری خوشبو کننده

طریقه صحیح استفاده از اسپری خوشبو کننده

اگر دقت کرده باشید، حتماً درسال‌های اخیر چشمتان به انواع اسپری‌های زنانه و مردانه ضدعرق هم افتاده و شاید خیلی از شماها، استفاده از این محصولات سبک، قابل حمل و معطر رابه انواع مام‌های قدیمی ترجیح بدهید. در صفحات «راهنمای خرید» این هفته به بررسی نکته‌های ریز و درشت این اسپری‌ها پرداخته‌ایم.

 

1. انواع مختلف اسپری‌ های خوشبوکننده بدن

اسپری‌های خوشبوکننده بدن در دو نوع ضدعرق و خوشبوکننده در بازار موجود هستند. انواع ضدعرق آن ها، ترکیب‌هایی به‌نام آلومینیوم کلراید و آنتی‌باکتریال دارند که هم می‌توانند جلوی تعریق بیش از اندازه را بگیرند و هم باعث کاهش حجم باکتری‌های موجود در دانه‌های عرق شوند و به این ترتیب، اجازه بدبو شدن زیر بغل رابه دلیل تعریق بیش از حد ندهند.

 

این درحالی است که اسپری‌های خوشبوکننده بدن، فقط حاوی مواد خوشبوکننده‌اند و کمک چندانی به کاهش میزان تعریق یا کم شدن تعداد باکتری‌های موجود در عرق نمی‌کنند.

 

طبق معمول اثر اسپری‌های خوشبوکننده از انواع ضدعرق انها کمتر است زیرا ترکیب بوی عرق با مواد خوشبوکننده موجود دراین اسپری‌ها بعد از گذشت چند ساعت، باعث ایجاد بوی نامطلوبی می‌شود.

 

اگر جزو افرادی هستید که زیاد عرق نمی‌کنید یا عرق می‌کنید اما عرقتان بدبو نیست، استفاده از اسپری‌های خوشبوکننده بدن رابه شما توصیه می‌کنیم ولی اگرهم زیاد عرق می‌کنید و هم عرقتان بدبو است، باید از اسپری‌های ضدعرق که عبارت «anti transpirant» روی آن ها درج شده، استفاده کنید.

 

نحوه استفاده صحیح از اسپری

اسپری‌های ضدعرق برای پیشگیری از تعریق تولید شده‌اند نه برای جلوگیری از عرق کردن لباس‌ها ! به‌همین‌‌دلیل اگر می‌خواهید نتیجه مطلوبی از عملکرد این محصولات بگیرید، باید آن ها را مستقیم روی پوست بدن تان اسپری کنید زیرا آغشته کردن لباس به اسپری‌های ضدعرق، تاثیری در پیشگیری از عرق کردن یا حتی پیشگیری از بدبو شدن ناحیه زیر بغل ندارد.

 

البته می‌توانید اسپری‌های خوشبوکننده را مستقیم روی پوستتان نزنید و انها روی لباستان اسپری کنید اما برخی از این اسپری‌ها، حاوی ترکیب‌ هایی هستند که تماس مستقیم آن ها با پارچه لباس، باعث ایجاد لکه روی ان می‌شود. بهتر است این را هم بدانید که قبل از استفاده از انواع خوشبوکننده یا ضدعرق اسپری‌ها،‌ پوست بدن‌تان باید کاملا خشک و تمیز باشد.

 

2. بهترین زمان استفاده

بهترین زمان استفاده از اسپری‌های ضدعرق برای کسانی که زیاد عرق می‌کنند، وقتی است که از حمام خارج شده‌اند و بدنشان کاملا تمیز است و هنوز عرق نکرده اما کسانی که زیاد عرق نمی‌کنند و عرقشان هم بدبو نیست، بلافاصله پس از حمام کردن نیازی به استفاده از اسپری ندارند.

 

انها می‌توانند قبل از خروج از منزل، کمی اسپری خوشبوکننده بزنند تا هم خودشان و هم لباس‌هایشان بوی ملایم و مطلوبی بگیرد. حواس تان باشد اگر زیاد عرق می‌کنید و عرقتان هم بدبو است، به‌هیچ‌وجه بعد از اینکه عرق کردید و بدن تان بو گرفت، از اسپری‌های ضدعرق یا خوشبوکننده استفاده نکنید. اینکار نه‌تنها بوی عرق را از بین نمی‌برد، بلکه باعث تند و بدبوتر شدن بدن تان هم می‌شود.

 

اگر عرق کرده‌اید و وقت استحمام هم ندارید، ابتدا عرق زیر بغل خودرا با یک دستمال کاغذی مرطوب پاک کنید، سپس پوستتان رابا دستمال دیگری خشک کنید و بعد از ان؛ کمی اسپری ضدعرق بزنید. اسپری‌های ضدعرق، حاوی مواد خوشبوکننده هم هستند و نیازی به استفاده جداگانه از اسپری‌های خوشبوکننده برای کسانی که از ضدعرق‌ها استفاده می‌کنند، نیست.

 

یک نکته دیگر اینکه بدن ما در طول خواب شبانه، فعالیت خاصی ندارد و به‌همین دلیل هم عرق چندانی نمی‌کند بنابراین بهتر است حتی درصورت استحمام شبانه، کمی به پوستتان استراحت بدهید و ان را پیش از خواب آغشته به انواع مام و اسپری نکنید. می‌توانید مام‌ها و اسپری‌های ضدعرق را بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب، استفاده کنید.

 

3.موارد منع مصرف‌

هرچند استفاده از اسپری‌های ضدعرق و خوشبوکننده بدن برای تمام افراد در گروه‌‌های سنی و جنسی مختلف مجاز است، اما محدودیت‌هایی هم در استفاده از این محصولات برای برخی از افراد وجوددارد.

 

مثلاً اگر اولین مرتبه پس از استفاده از یک نوع اسپری خاص، دچار خارش پوستی شدید، باید بدانید که به ترکیب‌های موجود در ان محصول خاص، حساسیت دارید و باید دور مصرف ان را خط بکشید.

 

استفاده مداوم از اسپری‌هایی که باعث خارش زیر بغل می‌شوند هم می‌تواند به مرور زمان پوست این ناحیه را تیره‌تر کند زیرا خاراندن مکرر پوست، باعث افزایش فعالیت رنگدانه‌های پوستی ودر نتیجه، تیره‌تر شدن رنگ ان می‌شود. احتمال ایجاد حساسیت در اثر استفاده از اسپری‌های ضدعرق در کسانی که مبتلا به اگزما هستند هم بیشتر است.

 

به کسانی هم که پوست زیر بغل خودرا در اثر اصلاح با تیغ بریده‌اند، توصیه می‌شود برای پیشگیری از سوزش زخم‌ها و ایجاد حساسیت دراین ناحیه، تا مدتی سراغ اسپری‌های ضدعرق حاوی الکل نروند و از انواع بدون الکل آن ها استفاده کنند.

 

افراد مبتلا به آسم و آلرژی یا بیماری‌های تنفسی هم نباید از انواع خوشبوکننده‌ها و ضدعرق‌هایی که به‌صورت اسپری در بازار موجود هستند، برای کاهش تعریق استفاده کنند زیرا احتمال استنشاق ذرات و ترکیب‌های موجود در اسپری‌ها هنگام استفاده از آن ها وجوددارد و ممکن است آسم و آلرژی را تشدید کند.

 

از دیگر مطالب جذاب در مورد عطر و اسپری در پایین دیدن نمایید.

کاهش و کنترل فشار خون با ورزش | ورزش مناسب برای کاهش فشار خون

کاهش و کنترل فشار خون با ورزش | ورزش مناسب برای کاهش فشار خون