خانه / اخبار داغ حوادث / میلیاردر شدن زنی با ماساژ دادن در شرکت گوگل!
مهره مار اصل مهره مار اصل
ماساژور

میلیاردر شدن زنی با ماساژ دادن در شرکت گوگل!

در سال ۱۹۹۹ خانم بونی براون Bonnie Brown تازه از همسرش جدا شده بود. بونی با خواهرش زندگی می کرد و آینده ی نامشخصی داشت. تا اینکه شانس آورد و یک آگهی استخدام دید. یک شرکت در شهر سیلیکون ولی، احتیاج به یک داشت که به خانه های کارمندانش برود و آنها را ماساژ دهد.این شرکت که در آن زمان ۴۰ کارمند بیشتر نداشت، گوگل نام داشت!
این خانم از اینکه عاقبت  اندیشی کرده و به توصیه مشاور اقتصادی اش گوش نکرده و سهامش را نگه داشته خوشحال است. حالا این خانم ۵۲ ساله در یک خانه بزرگ ۳ هزار فوت مربعی در نوادا زندگی می کند و به علاوه ماساژور مخصوص خودش را دارد. او مسافرت هایی هم به نقاط مختلف جهان برای سرکشی بنیاد خیریه ای که تأسیس کرده، انجام می دهد.

ماساژور
تخمین زده می شود که هزار نفر از کارمندان گوگل با در اختیار داشتن سهامی بیشتر از ۵ میلیون دلار، از طریق رشد خیره ک ننده ارزش سهام گوگل میلیونر شده باشند. هر سهم گوگل در ابتدای تأسیس ۸۰ دلار ارزش داشت. بد نیست ارزش سهام رؤسای گوگل را هم بدانید، ارزش سهام لری پیج ۲۰ میلیارد دلار و ارزش سهام سرگئی برین ۱۹٫۶ میلیارد دلار است.

در طی دوران رشد اقتصادی، ارزش سهام شرکت های دیگری مثل یاهو و نت اسکیپ هم افزایش پیدا کرده است ولی هیچ کدام از شرکت ها قابل مقایسه با گوگل نیستند. ارزش فعلی هر سهم گوگل ۶۶۳٫۹۷ دلار است. امسال سهام گوگل ۴۰ درصد ترقی کرد که معادل افزایش ارزش به میزان ۲۰۳ دلار برای هر سهم است.

او این کار پاره وقت را در گوگل قبول کرد. خانم براون هفته ای ۴۵۰ دلار دستمزد می گرفت و این امکان را هم داشت که به جای دستمزد نقدی، سهام شرکت را بخرد. بعد از ۵ سال مدام، ماساژ مهندسان گوگل، خانم براون بازنشست شد، ولی سهام گوگل آنقدر رشد کرده بود که این خانم میلیونر شده بود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *